top of page
Search

Hogyan árazz?

  • Writer: galildi
    galildi
  • Jun 30, 2020
  • 3 min read


Mert az sem mindegy, mennyit kérsz az edzéseidért… Ha túl keveset, nem vesznek komolyan és éhen halsz. Ha túl sokat, nem lesz elég vendéged, hogy megélj belőle. Itt is az arany középút lesz a megoldás, de azért – sajnos – nem ilyen egyszerű a dolog. Jól kell belőni az áraidat, hogy kijöjjön a matek 😊

Először is azt kell megnézned, hogy Neked mennyiért érdemes dolgoznod.

Igen, ez az első (sőt, nulladik!) lépés, mert ha ezt nem tudod, akkor az a matek sose fog kijönni, nem fogsz tudni megélni, nem lesz sikerélményed, mert csak dolgozol, tolod, de nem jön be az egész biznisz. Pedig lehet, hogy tök jól csinálod, csak nem tudod, mennyiért éri meg az egész. Kell számolnod egy fedezeti pontot. Neeem, nem kell közgazdásznak lenned ehhez, csak azt kell megértened, hogy Te hol leszel nullán. EZ ugyanis a fedezeti pont. Ez alatt mínuszban vagy, Te fogsz fizetni a vendégediért. Ha viszont ennél többet termelsz, akkor az már a nyereséged lesz, lehet belőle fejleszteni, tanulni, megélni, dorbézolni 😊 A Milliomos Edző Könyvben is találsz erre vonatkozóan jól használható dolgokat, de azért itt is leírom nagyon röviden:

- nézd meg, mik a kiadásaid (MINDENT írj le! – terembér, ennek a rezsije, otthoni rezsi, kajád egy hónapra, eszközök, felszerelések, utazásod, MINDEN!)

- aztán ezt oszd le akár úgy, hogy naponta, hetente mennyit kell keress, hogy ez meglegyen,

- akár úgy, hogy egy vendégre kiszámolod, mennyit kéne kérj egy havi edzésért (pl. az egy hónapnyi bérletért)

- és ezt szorozd fel „vendégszámra”, vagyis hogy kijöjjön az a szám, amennyi vendég szükséges ehhez a kiadáshoz egy hónapra

Általában több időd van, mint amennyi kiadásod lesz, így több vendéget tudsz majd fogadni, nem kell megijedni elsőre, ha kiszámoltad a kiadásaid 😊 Ha megvan az alap, amennyit Neked minden hónapban ki kell fizetned, akkor már fogsz tudni szorozgatni a vendégeid számlával, és látni fogod, mennyit kell dolgozz, hogy nyereséged is legyen.

Ha végképp nincs fogalmad arról, hogy hova is kéne belőnöd Magad, nézd meg, a konkurencia mennyiért dolgozik.

És ez még nem is lesz elég hozzá, azt is meg kell nézned, hogy ők milyen telítettséggel futnak, mert akkor fogod a teljes képet látni. Lehet, hogy mivel nekik alacsonyak az áraik, kétségbe is eshetsz, hogy akkor Neked is ilyen olcsón kéne dolgoznod, de nézz mögé: miért kerülnek ennyibe? Alig van gép, és azok és bénák, régiek? Olyan helyen vannak, ahova kevesen jutnak el, ezért kell ennyiért dolgozniuk? Mi lehet az oka annak, ha olcsónak találod őket? Ha Te jobb helyzetben vagy, kérhetsz nyugodtan többet.

Aztán ha úgy látod, hogy a konkurencia magas árakon dolgozik, ez sem jelenti automatikusan azt, hogy hurrá, itt bármit meg fognak venni jó drágán, itt a kánaán, ennek is oka lehet. Lehet, hogy nagyon jó és rengeteg géppel rendelkeznek. Lehet, hogy a személyi edző is benne van az árban. Lehet, hogy valami olyan szuper helyen vannak, ahol ugyan tuti magas a bérleti díj, de még így is megéri, mert dől a vendég. Ha te nem tudsz ilyen feltételeket teremteni, attól még mehet jól Neked is, mert ha picit olcsóbb leszel, akkor is jönnek majd a vendégek, mivel Te leszel az olcsóbb.

A konkurenciát egyébként is érdemes megnézni, akár ki is próbálni, mert rengeteget tudsz tanulni belőle: ami jó, csináld Te is, ami nem jó, kerüld el, csináld jobban! Persze nem ennyire egyszerű a dolog, de az alap ez; ami náluk működik, és Te is meg tudod csinálni, gondold át, hogy tudod Magadra, a vendégeidre szabni és használni. Ami pedig náluk nem működik, nézd meg, miért nem megy, és csináld meg Te magad, de jól, javítsd ki, tedd át, szabd Magadra, és máris jobb leszel, mint ők! A konkurencia elemzéséről is fogunk majd beszélni, de a lényeg megértéshez már ennyi is elég, már emiatt is sokkal jobb lehetsz náluk!

Ha számoltál, osztottál, szoroztál, ki is tudod alakítani az áraidat, el tudsz indulni, és nagyjából olyan áron, amit tartani is tudsz majd. Ha pedig kell, tudsz rajta változtatni. Ha elfogadsz egy tanácsot tőlem, és csak egyetlen egyet, akkor az ez legyen: ne csökkents, ne árakciózz, attól mindig olcsójánosnak fogsz kinézni! Vannak ennél sokkal jobb módszerek, amitől a Te ázsiód megmarad, hiszen magas színvonalú szolgáltatást nyújtasz, de lehet több a bevételed! Ilyen pl a kosárérték növelés, ezt egy kis videóban bővebben is kifejtettem, ITT megtalálod 😊

Jó számolást, jó tervezést kívánok!

 
 
 

Comments


© 2018 by Ildi Gal. Minden felhasználáshoz a tulajdonos engedélye szükséges!

A könyv és annak anyaga az egyedi összeállítás miatt oktatási célra nem használható. De erre is van megoldásom! Így - amennyiben sportiskolája van, és szeretné, hogy hallgatóinak is megadhassa ezt a kincset érő tudást és ezzel még magasabb szintre emelje a tanfolyama minőségét - vegye fel velem a kapcsolatot! 

  • Black Facebook Icon
bottom of page